Twój ekologiczny dom

W dzisiejszych czasach niezwykle ważna stała się dbałość o nasze środowiska. Co raz częściej spotykamy się z różnymi formami ekologii, co stało się już dla niektórych formą stylu życia.

Recykling, segregacja śmieci i odżywianie cieszą się w Polsce coraz większą popularnością.

Ekologiczne systemy grzewcze

Specjaliści poszli o krok dalej tworząc ekologiczne systemy grzewcze zapewniające nam ekologiczne i energooszczędne ogrzewanie, które jest bezpieczne dla nas i naszego środowiska. O czym mowa? To oczywiście kolektory słoneczne potocznie nazywane często solarami. Jak to w ogóle możliwe i na jakiej zasadzie działa?

Kolektory słoneczne pobierają ciepło wykorzystując energię odnawialną jaką jest energia słoneczna. Zazwyczaj montowane są na dachach domów i mogą być działać nawet ponad 25 lat.

Kolektory solarne

W chwili obecnej na naszym rynku możemy znaleźć  kolektory płaskie, cieczowe, gazowe, kolektory dwufazowe, płaskie próżniowe, próżniowo-rurowe jak również kolektory skupiające oraz specjalne takie jak izolacja transparentna i okno termiczne.

Jeśli ten artykuł nie przekonał was do ekologicznego ogrzewania to zachęcam do odwiedzenia strony http://www.dedietrich-solary.pl/kolektory_sloneczne , gdzie znajdziecie więcej informacji na temat systemów słonecznych i ich zalet.

ec